Rejestr Podmiotów Akredytowanych do pośrednictwa pracy EURES


Rejestr Podmiotów Akredytowanych do pośrednictwa pracy EURES (RPA EURES)

 

Rejestr podmiotów akredytowanych do prowadzenia na terenie Rzeczypospolitej Polskiej pośrednictwa pracy w ramach sieci EURES (Europejskich Służb Zatrudnienia) („rejestr”) jest elektronicznym rejestrem prowadzonym przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

 

Wpis do rejestru uprawnia do prowadzenia na terenie Polski unijnego pośrednictwa pracy w ramach sieci EURES i jest poprzedzony zawarciem umowy akredytacyjnej pomiędzy podmiotem wnioskującym a Ministrem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

 

Rejestr zawiera informacje o podmiotach akredytowanych do EURES, informacje nt. podstaw prawnych sieci EURES oraz samego rejestru a także jednostki prowadzącej rejestr.

 

Rejestr umożliwia w okresie naboru wniosków złożenie wniosku o akredytację w postaci elektronicznej a także umożliwia m.in. złożenie sprawozdania przez podmiot akredytowany.

 

Rejestr zawiera dodatkowo wykaz wszystkich podmiotów uprawnionych na terenie Polski do prowadzenia pośrednictwa pracy w ramach sieci EURES czyli zarówno podmiotów publicznych uprawnionych ustawowo do prowadzenia tego pośrednictwa czyli wojewódzkich i powiatowych urzędów pracy, wojewódzkich komend Ochotniczych Hufców Pracy, centrów edukacji i pracy młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy, jak i podmiotów akredytowanych.

 

Rejestr pozwala na wyszukanie danego podmiotu akredytowanego do EURES a także innych podmiotów uprawionych ustawowo do prowadzenia pośrednictwa pracy w ramach sieci EURES według różnych kryteriów wyszukiwania np. rodzaju świadczonych usług czy miejsca ich świadczenia na terytorium Polski.

 

Zobacz portal Rejestr Podmiotów Akredytowanych do pośrednictwa pracy EURES (RPA EURES)

 

Informacja wytworzona przez:
Kamil Drozd , w dniu:  12‑07‑2017 11:16:59
Informacja wprowadzona do BIP przez:
Kamil Drozd
email: kije@praca.gov.pl tel.:41 380-23-61 fax: 41 386-38-93
, w dniu:  12‑07‑2017 11:16:59
Data ostatniej aktualizacji:
12‑07‑2017 11:37:51
Ilość wyświetleń:
Trwa wczytywanie
Wczytywanie danych...
Lp. Rodzaj zmiany Data aktualizacji Wytworzono przez Wprowadzono przez Akcje
Wczytaj kolejne wersje artykułu
Pokaż archiwalne komunikaty publikowane na tej stronie